Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » На дорогах Волині вагу вантажівок контролюють цілодобово

На дорогах Волині вагу вантажівок контролюють цілодобово

З початку року, з метою вагового контролю, працівники управління Укртрансбезпеки перевірили 3955 транспортних засобів та склали 893 акти про порушення.

За результатами актів, водія-порушникам винесли 727 приписів про усунення порушень. Недобросовісні перевізники виконали 696 постанов про штрафи, цим самим поповнивши бюджет на 596 тисяч гривень.

Зазначимо, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 869 внесено зміни до пункту 22.5 Правил дорожнього руху в частині заборони руху транспортних засобів та їх составів з навантаженням на  одиночну вісь понад  11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Крім того, забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

У комплект габаритно-вагового комплексу  входить дві вантажні плити, на які заїжджає автомобіль, а комп’ютер  фіксує інформацію про вагу транспортного засобу, яка видається у вигляді чека зважування. Технічні характеристики комплексу дозволяють здійснювати контроль у температурному режимі від -10 градусів до +40.

 «Цьогоріч, надходженнь за порушення втричі більше, ніж минулого року», – зазначив начальник управління Укртрансбезпеки Віталій Конончук. Також він додав, що деякі водії хитрували і дочекавшись закінчення робочого дня працівників габаритно-зважувальних комплексів, проїжджали трасою на перевантажених автомобілях.

«Вітепер ваговий контроль транспортних засобів буде здійснюватися цілодобово», – запевнив Конончук.