Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » Взимку ми виконуємо лише аварійний ямковий ремонт

Взимку ми виконуємо лише аварійний ямковий ремонт

У зимовий та післязимовий період часто можна почути нарікання від знайомих, друзів та у соціальних мережах чи окремих інтернет-виданнях  про те, що на дорогах утворюється велика кількість ямковості. Люди часто обурюються, коли працівники дорожніх організацій ремонтують дороги у негоду. Мовляв, такий ремонт - гроші на вітер.

Наше головне завдання – гарантувати безпеку руху на дорогах. Ліквідація ямковості в негоду вимушена. Її необхідно робити, яка б критика при цьому не була. Через навіть незначну вибоїну може трапитися ДТП, або ушкодження транспортних засобів.

Дороги  Волині будувались ще у 70-80 роках минулого століття і не були розраховані на такий рух транспорту. До того ж, великовагові автомобілі часто перевантажують, а це вкрай негативно відображається на самій дорозі.  Часті перепади температури повітря з мінусових позначок на плюсові (замерзання/розмерзання шарів покриття) тільки пришвидшують руйнацію проїжджої частини. В результаті усіх сукупних факторів дорожнє покриття втрачає свою несучу здатність, утворюються ями, вибоїни, напливи та інші руйнації.

У холодну пору дорожники ліквідовують пошкодження органо-мінеральними сумішами, але коли погода дощова то доводиться застосовувати й інші методи, зокрема, замощувати вибоїни сумішшю, отриману після проведення фрезерування дорожнього полотна. Однак такий ремонт є тимчасовим,  і це потрібно розуміти.

Планову ліквідацію ямковості, яка здійснюється за допомогою гарячих асфальтобетонних сумішей чи струменевого методу і передбачає усунення ямковості та тріщин на дорожньому покритті, шляховики розпочнуть з настанням сприятливих погодних умов та при стабільній температурі повітря не менше 20 градусів тепла.

Служба автомобільних доріг приносить вибачення за тимчасові незручності на автодорогах області та дякує за розуміння.