Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » Дороги і дорожні об’єкти – не місце для сміттєзвалищ!

Дороги і дорожні об’єкти – не місце для сміттєзвалищ!

Вздовж автомобільних доріг державного значення Волинської області розташовано 1 142 місця зупинки громадського транспорту, у т.ч. 521 з автопавільйонами. Їх облаштування та забезпечення належного санітарного стану – завдання балансоутримувачів автошляхів та підрядних підприємств, які на договірних засадах надають послуги з експлуатаційного утримання доріг. Так, дорожники повинні прибрати і вивезти сміття, яке назбиралось поки люди чекали прибуття автобуса.

Та, на жаль, є чимало краян, які вважають нормою вирішувати проблеми вивезення відходів своєї життєдіяльності за рахунок інших, у нашому випадку – за рахунок державних коштів, що спрямовуються на розвиток автодоріг. Часто мешканці довколишніх сіл чи дачних масивів цілеспрямовано звалюють в місцях автобусних зупинок величезні пакети та мішки зі сміттям, а згодом все те, чим вони були наповнені, розкидається довкола бродячими собаками.

До прикладу – фото місця зупинки громадського транспорту в селі Жабка Ківерцівського району, що по лівій смузі автодороги Р-14 Луцьк – Ківерці – Маневичі – Любешів – Дольськ.

Шановні волиняни! Дорожні підприємства не є надавачами безкоштовних послуг з вивезення побутових відходів!

З початку 2019 року на очищення проїзної частини доріг державного значення, тротуарів та місць зупинки громадського транспорту використано понад 2 млн. грн. Сума чимала, а якщо до неї додати ще вартість витрат на прибирання смуги відведення автошляхів, то це вже близько 3 млн. грн. Значна частина цих коштів могла спрямуватись на важливіші роботи, зокрема на покращення стану проїзної частини доріг та забезпечення безпеки руху, якби кожен пам’ятав, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Тож закликаємо всіх користувачів автошляхів дбати про чистоту доріг, узбіч та автопавільйонів, а також бережно ставитись до елементів облаштування автошляхів – дорожніх знаків, огородження, сигнальних стовпчиків тощо.

Поважаймо себе, поважаймо працю інших, любімо й квітчаймо нашу Волинь!

І хіба не приємніше чекати на автобус ось в таких місцях?

Прес-служба САД у Волинській області