Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » Пам'ятаймо - чисто там, де не смітять

Пам'ятаймо - чисто там, де не смітять

Із настанням погожих весняних днів у дорожній галузі стартує ремонтно-будівельний сезон – період, коли активно ведуться роботи з будівництва, реконструкції та ремонтів автошляхів. І триватиме він до жовтня-листопада. А от експлуатаційне утримання автомобільних шляхів здійснюється незалежно від пори року. Воно включає різні види робіт: ліквідація зимової слизькості проїзної частини та її очищення від снігу, встановлення і заміна дорожніх знаків, видалення порослі та покіс смуги відведення доріг і багато інших. Серед них є роботи, яких могло б і не бути, якби культура поведінки українців була на більш високому рівні. Мова йде про прибирання сміття з проїзної частини, в смузі відведення доріг, на посадкових майданчиках у місцях зупинки громадського транспорту та поруч з ними тощо. Зараз, перед Великоднем, більшість людей вичищають свої оселі, свої подвір'я. Але є такі горе-господарі, які прибравши власний дім, засмічують нашу спільну домівку – Україну, бо дозволяють собі вивезти й жбурнути сміття обабіч дороги – в кювети чи просто поруч з проїзною частиною. Вивозять пакетами, мішками чи звалюють купами, а подекуди доходить й до утворення стихійних сміттєзвалищ.

А ще існує чимало людей, для яких є нормою викинути щось з вікна автомобіля. Півбіди, якщо це органічне сміття, воно не завдасть шкоди природі. Та, на жаль, вздовж шляхів можна побачити кинуті учасниками дорожнього руху поліетиленові пляшки і пакети, бляшанки, фантики від солодощів, використані підгузки та безліч всякого непотребу, який не лише псує естетичний вигляд смуги відведення автодоріг, але й забруднює навколишнє середовище. За дослідженнями вчених термін розкладання багатьох таких відходів становить десятки, а то й сотні років.

На фото нижче – смуга відведення окремих волинських доріг.

Які з них радують око? Запитання риторичне, адже відповідь очевидна. На превеликий жаль, людей, які уквітчають узбіччя шляхів – одиниці. А от значення вислову: "Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!" не усвідомлюють ще тисячі користувачів доріг.

І чи задумуються ті, хто викидає своє сміття у невстановленому місці, що його комусь потрібно прибрати? Лише в першому кварталі поточного року за роботи з прибирання і вивезення сміття Служба автомобільних доріг у Волинській області перерахувала підрядним підприємствам, відповідальними за експлуатаційне утримання автошляхів державного значення, понад 800 тис. грн. І це лише за зимові місяці, коли такі роботи виконувались в незначному обсязі. Весною та влітку ця сума зросте в рази.

Тож, перш ніж викинути сміття на узбіччя, не завадить подумати про те, що кошти, які будуть затрачені на його прибирання, могли спрямуватись на важливіші справи – покращення стану проїзної частини доріг та забезпечення безпеки руху ними.

Зараз все частіше звідусіль лунає обурення людей щодо незадовільного стану автомобільних шляхів. Мовляв податки платимо, пальне купуємо, а дороги погані. А може спершу всім невдоволеним варто навчитись сміття кидати у смітник, перестати перенавантажувати вантажівки, припинити красти і руйнувати дорожні знаки, бар'єрне огородження та інші елементи обстановки автошляхів? Як думаєте, тоді дороги стануть кращими?

Поважаймо себе, поважаймо працю інших, любімо й квітчаймо нашу Україну!