УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Волинській області

» Прес-центр » новини » Підводимо підсумки діяльності у 2019-му

Підводимо підсумки діяльності у 2019-му

От і 2019-й добігає кінця, тож настав час підвести підсумки проведеної протягом року роботи, спрямованої на збереження та розвиток автошляхів державного значення, що пролягають територією Волині.

Цьогоріч в області виконувалися роботи з реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг на об'єктах, перелік та обсяг фінансування яких визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 р. № 130-р (зі змінами).

Річний обсяг фінансування автошляхів державного значення, якими опікується Служба автомобільних доріг у Волинській області, склав 588,6 млн. грн., у т.ч.:

- 104,6 млн. грн. на реконструкцію;

- 5,3 млн. грн – на капітальний ремонт (проєктно-вишукувальні роботи майбутніх років);

- 252,7 млн. грн. на поточний середній ремонт;

- 78,4 млн. грн. на поточний дрібний ремонт;

- 147,7 млн. грн. на експлуатаційне утримання.

У поточному році вдалось реалізувати два проєкти, які в силу обставин були "довгобудами". Один з них – реконструкція автодороги М-07 Київ – Ковель – Ягодин (на м. Люблін) на ділянці, що проходить повз населені пункти Хворостів, Підгородне та Машів Любомльського району (км 478+000 – км 482+100). Реконструкція цього відрізку була розпочата ще у 2011 році в рамках підготовки до проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012. Тоді цю ділянку дороги було розширено з двох до чотирьох смуг руху (по дві у кожному напрямку). По лівому проїзду на той час вдалось укласти нижній та середній шар асфальтобетону, а по правому навіть ці роботи не були завершені через нестачу фінансування. Оскільки автодорога М-07 є найкоротшим шляхом від Києва до кордону з Польщею, до Євро-2012 лівим проїздом було організовано рух транспорту, а правий з 2012 року і донедавна був закритий. Довгих 7 років це завдавало незручностей водіям, які змушені були маневрувати між лівим і правим проїздами. Виправити ситуацію вдалось лише зараз, у 2019-му – вже з серпня на цій ділянці повноцінно функціонує обидва проїзди протяжністю по 4.1 км, кожен з яких має дві смуги для руху транспорту в одному напрямку.

Ще одним завершеним у 2019 році проєктом є реконструкція автодороги Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне на ділянці, що пролягає до міжнародного контрольно-пропускного пункту «Устилуг-Зосін» на українсько-польському кордоні в об’їзд міста Устилуг (на км 0 + 420 – км 3 + 600). З метою розвантаження населеного пункту від транспортного потоку та забезпечення під'їзду до митниці в його обхід реконструкція існуючої дороги Н-22 була передбачена ще на початку 2000 років. Ділянку протяжністю 2,5 км введено в експлуатацію у 2002 році. З того часу роботи на об’єкті частково виконано ще на 0,4 км дороги, і в силу певних обставин вони зупинились на тривалий термін. Насамперед це зумовлено довготривалими судовими процесами, пов’язаними з вилученням у громадян земельних ділянок і розміщених на них житлових будинків та інших споруд для суспільних потреб, а потім з відсутністю фінансування. Та і це вже в минулому. Завдяки цьогорічному фінансуванню у розмірі понад 27 млн. грн. маємо здану в експлуатацію під’їзну дорогу до митниці. Тож автомобілі, які перетинають кордон України з Республікою Польща через міжнародний пункт пропуску "Устилуг-Зосін", курсують новою об’їзною дорогою. Це значно зменшило транспортний потік містом і воно стало чистішим та безпечнішим для його жителів.

Цьогоріч виконано і чималий обсяг робіт з поточного середнього ремонту на автомобільній дорозі міжнародного значення М-19 Доманове (на м.Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м.Бухарест), що є частиною Європейського автомобільного маршруту Е85. Торік було введено в експлуатацію 5,2 км відремонтованої ділянки цього автошляху від с.Княгининок до м.Луцьк. У 2019 році, керуючись маршрутним принципом ремонту шляхів, продовжили ремонтні роботи на відрізку між населеними пунктами Козин – Княгининок. На сьогоднішній день маємо ще майже 18 км відновленої дороги М-19, 15,1 км цьогоріч здано в експлуатацію. За наявності фінансування цей автошлях продовжимо ремонтувати й у наступному році.

Також в поточному році продовжили ремонті роботи на дорозі Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква, а саме між містами Володимир-Волинський та Нововолинськ (км 65+000 – км 73+500). У 2018 році було відремонтовано і введено в експлуатацію три ділянки цієї дороги, загальною протяжністю 18.6 км. Цьогоріч відремонтували ще 8,5 км автошляху Р-15.

Всього у звітному році введено в експлуатацію 28,4 км відремонтованих доріг.

У 2019 році працювали і над забезпеченням проєктно-кошторисною документацією об'єктів майбутніх років. На це з держбюджету цьогоріч було виділено понад 5 млн. грн., що дало можливість виготовити ПКД на проведення реконструкції та капітального ремонту ще близько 50 км доріг.

У рамках поточного дрібного ремонту покращено техніко-експлуатаційні характеристики понад 300 тис. м2 волинських автошляхів державного значення, у т.ч. більше ніж на 100 тим. м2 – шляхом влаштування захисних шарів з застосуванням литої емульсійно-мінеральної суміші типу Сларі-Сіл та проведення поверхевої обробки дорожнього покриття.

Чимало уваги приділялось цьогоріч і штучним спорудам –відремонтовано 12 мостів та 2 водпоропускні труби.

Для покращення безпеки дорожнього руху протягом року нанесено близько 650 км дорожньої розмітки та поновлено її на 758 пішохідних переходах; встановлено і замінено 961 дорожній знак, влаштовано майже 2 км та відремонтовано близько 3 км бар'єрного огородження; проведено заміну майже 500 шт. сигнальних стовпчиків; ліквідовано вибоїни на близько 200 тис. м2 дорожнього покриття; встановлено 48 та замінено на більш енергоефективні 664 світильники на лініях зовнішнього освітлення доріг; влаштовано 2 км і відремонтовано 5,5 км тротуарів; обладнано два нових майданчики для здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів, встановлено 13 камер відеоспостереження за станом доріг, а також проведено ряд інших заходів.

Фотозвіт за посиланням: https://vl.ukravtodor.gov.ua/press/7789/54948.html

 

Дякуємо за сумлінну працю трудовим колективам підприємств, установ і організацій, які допомагали нам робити волинські шляхи кращими.

 

Вітаємо усіх з наступаючим Новим роком та Різдвяними святами! Нехай 2020-й буде щедрим на радість, щастя, мир, любов і добро!