УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Волинській області

» Прес-центр » новини » Про відкритість і прозорість в діяльності Служби автомобільних доріг у Волинській області

Про відкритість і прозорість в діяльності Служби автомобільних доріг у Волинській області

Відповідно до річного плану публічних закупівель станом на 25 лютого поточного року Службою автомобільних доріг у Волинській області оголошено про проведення 10 тендерів, з яких 7 на закупівлю послуг з поточного дрібного ремонту та 3 стосуються послуг з експлуатаційного утримання автошляхів державного значення.

До слова, у 2018 році тендерним комітетом Служби автомобільних доріг у Волинській області проведено 36 процедур публічних закупівель робіт з реконструкції і поточного середнього ремонту та послуг з середнього дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного значення, очікувана вартість яких становила 1 599 720 120 грн.

Варто відмітити, що інформація про всі публічні закупівлі, проведені організацією з жовтня 2016 року, є відкритою і загальнодоступною. Прозорість всього тендерного процесу відбувається завдяки електронній системі проведення торгів "Prozorro" (https://prozorro.gov.ua/), на майданчику якої, починаючи із 1 серпня 2016 року, в Україні розігруються усі тендерні процедури. "Всі бачать все" – так коротко можна охарактеризувати цю електронну систему.  Кожен громадянин має можливість особисто контролювати усі закупівлі, у тому числі й ті, що стосуються робіт та послуг на автомобільних дорогах державного значення, балансоутримувачем яких є служби автомобільних доріг в областях, у т.ч. і Волинській.

У відкритому доступі в "Prozorro" можна знайти усю необхідну інформацію, що стосується публічних закупівель в дорожній галузі, а саме про:

- ділянки автомобільних доріг державного значення, що будуть ремонтуватись (чи ремонтувались з жовтня 2016 року);

 - види робіт, їх вартість та терміни виконання;

 - перебіг та результати торгів;

 - документи учасників тендерів;

 - договори, що укладені між замовником та переможцями торгів.

Оскільки Служба автомобільних доріг у Волинській області є одержувачем бюджетних коштів, що спрямовуються на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг загального користування державного значення області, то вся інформація щодо їх використання також є прозорою і доступною для громадськості. Згідно з Законом України "Про відкритість використання публічних коштів" усі дані щодо використання отриманих бюджетних коштів службою у встановлені законодавством терміни розміщаються на Є-Data  (https://e-data.gov.ua/) – офіційному державному інформаційному порталі у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея "Прозорого бюджету".

На цьому сайті кожен може знайти всю інформацію про обсяги виконання та фінансування робіт і послуг відповідно до укладених службою договорів, у т.ч. акти виконаних робіт. Дані цього веб-порталу дають можливість всім охочим відстежити  виконання договору від моменту його підписання і до завершення терміну дії, включаючи всі істотні зміни, що вносились впродовж дії договору.

Окрім того, для забезпечення прозорості процесів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг, які здійснюються за рахунок публічних коштів, існує ще один портал моніторингу – CoST (Construction Sector Transparency Initiative). Сайт https://costukraine.org/ дублює інформацію, що є на двох попередніх державних порталах, але з деякими уточненнями. На цьому майданчику додатково розміщується опис проекту, джерело фінансування та постанови КМУ про виділення коштів, інформація про підрядника та гарантійні зобов’язання. Пілотний проект Ініціативи CoST у дорожній галузі був започаткований у листопаді 2015 року.

Інформаційно-пошукова система "Законодавство України" дає змогу всім бажаючим ознайомитись з нормативно-правовими актами, що регламентують діяльність дорожніх підприємств та організацій. А всі рішення Уряду щодо виділення коштів на ремонт автошляхів публікуються ще й на Урядовому порталі – Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України (https://www.kmu.gov.ua/ua).

Прозорість та відкритість діяльності Служби автомобільних доріг у Волинській області забезпечується також можливістю кожного реалізувати своє право на доступ до відкритої інформації, якою володіє чи розпоряджається організація, відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Окрім того, кожен громадянин України має право в письмовій або усній формі звернутися до служби доріг або її посадових осіб, відповідно до їх функціональних обов'язків,  із пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями) або скаргами відповідно до Закону України "Про звернення громадян".

Інформованість громадян про діяльність Служби автомобільних доріг у Волинській області здійснюється також шляхом систематичного та оперативного оприлюднення відповідної інформації на офіційному веб-сайті http://new.vl.ukravtodor.gov.ua/ та в соціальній мережі Facebook, а також  в ЗМІ.

Тож Служба автомобільних доріг у Волинській області, як і всі державні дорожні підприємства та організації, що входять до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор), є відкритою і прозорою для громадськості.

 

Прес-служба САД у Волинській області