Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » Проїзд дорогою між Седлищем і Каменем-Каширським став безпечнішим

Проїзд дорогою між Седлищем і Каменем-Каширським став безпечнішим

Завершено дорожні роботи на майже 30-кілометровій ділянці дороги територіального значення Т-03-11 /Р-14/ – Седлище – Камінь-Каширський – Ковель – /М-19/ – Колодяжне – Локачі – /Н -17/, що сполучає Седлище і Камінь-Каширський.

Унаслідок хронічного недофінансування дорожньої галузі цей відрізок шляху перебував в аварійному стані, оскільки, як і більшість інших волинських доріг, десятки років не знав серйозних ремонтів. Звісно ж, така ситуація викликала обурення користувачів доріг, насамперед мешканців довколишніх сіл, які у травні поточного року навіть влаштовували акцію протесту.

На жаль, і цьогоріч не було фінансової можливості провести там капітальний чи середній поточний ремонт, оскільки дорога Т-03-11 не ввійшла до переліку об’єктів, затверджених розпорядженням КМУ від 06.02.2019р. № 130-р. Попри позитивні зміни в дорожній галузі, фактичне фінансування дорожньої інфраструктури області ще не відповідає потребі, адже для відновлення всіх доріг потрібно дуже багато коштів. 

Тож на дорозі між Седлищем і Каменем-Каширським на найбільш ушкоджених ділянках проведено поточний дрібний ремонт дорожнього покриття суцільними картами та влаштовано 4 км  поверхневої обробки. По всьому іншому відрізку шляху виконані аварійні роботи з ліквідації вибоїн дорожнього покриття за рахунок коштів, що виділяються  на експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення.

Розуміємо, що проведені роботи не є панацеєю для вказаної ділянки дороги, та, на жаль, саме ямковий ремонт поки лишається найпоширенішим видом робіт на наших автошляхах і дає змогу хоча б на деякий час забезпечити безпечніший проїзд і зменшити аварійність. 

Варто відмітити, що з 2018 року в Україні реалізується стратегія об'єднання обласних центрів якісними автошляхами, тож найбільше уваги приділяється автошляхам міжнародним, національним та регіональним.

Але маємо сподівання, що вже з наступного року і на ремонт Т-доріг буде спрямовуватись більше коштів, адже нещодавно Урядом схвалено презентовану Укравтодором Стратегію розвитку територіальних доріг на 2020-2024 роки.

 

Прес-служба САД у Волинській області