УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Волинській області

» Прес-центр » новини » Розроблено Дорожню карту України з покращення функціонування прикордонної інфраструктури на кордоні Україна – ЄС

Розроблено Дорожню карту України з покращення функціонування прикордонної інфраструктури на кордоні Україна – ЄС

У Львові 19-20 березня відбулись робочі зустрічі з консолідації зусиль для вдосконалення роботи прикордонної інфраструктури на кордоні Україна – ЄС. Учасники цього заходу – представники транспортних, дорожніх, прикордонних і митних державних органів та організацій Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорщини та України. Дорожню галузь представляли довірені особи Укравтодору та служб автомобільних доріг прикордонних областей, зокрема і Волинської.

Розглядались питання реалізації проектів з розвитку і розбудови інфраструктури пунктів пропуску та під’їзних автомобільних доріг, запровадження спільного прикордонного та митного контролю, перспектив відкриття нових пунктів пропуску, механізмів електронної інформаційної взаємодії та інструментів інформаційних технологій для спрощення адміністративних процедур учасники дійшли згоди щодо узгоджених подальших дій, спрямованих на забезпечення безперебійного та ефективного руху вантажного та пасажирського транспорту через державний кордон з країнами Європейського Союзу.

За результатами робочої зустрічі видано Спільне комюніке та розроблено Дорожню карту України з покращення функціонування прикордонної інфраструктури на кордоні Україна – ЄС.

Для покращення дорожньої інфраструктури на українсько-польському кордоні в межах Волинської області Дорожня карта передбачає виконання наступних заходів:

- узгодження контракту з ремонту прикордонної дорожньої інфраструктури, який буде реалізовуватися в рамках Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги;

- реконструкція діючих автомобільних пунктів пропуску та під’їзних шляхів на кордоні з Польщею: «Ягодин-Дорогуськ», «Устилуг-Зосін»;

- приведення до належного стану під’їзних автомобільних доріг до пунктів пропуску через державний кордон України з Республікою Польща.

На балансі Служби автомобільних доріг у Волинській області обліковується п'ять під’їзних автомобільних доріг загального користування державного значення, що ведуть до міжнародних пунктів пропуску, два з них на кордоні з Республікою Польща, яка є членом ЄС.

Зокрема, ділянка автодороги М-07 Київ – Ковель – Ягодин (на Люблін) від км 487+881 до км 505+851 є під’їздом до міжнародного пункту-пропуску «Ягодин-Дорогуськ». Капітальний ремонт цього відрізку автошляху передбачено Державною цільовою економічною програмою розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки.

 

До ще одного КПП на кордоні України з Республікою Польща, а саме «Устилуг-Зосін», веде автомобільна дорога Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне (км 0+420 – км 13+420). Саме тут планується виконання робіт з капітального ремонту в рамках реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги для фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону.

На км 0 + 420 – км 3 + 600 (об’їзд м. Устилуг) автодороги Н-22 у 2019 році будуть проводитись роботи з реконструкції, що дасть можливість розвантажити місто від транзитного транспорту.

 

Прес-служба САД у Волинській області