УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Волинській області

» Прес-центр » новини » У смузі відведення автодоріг свавіллю зась

У смузі відведення автодоріг свавіллю зась

Під час інспектування автомобільних шляхів державного значення відповідальними працівниками Служби автомобільних доріг у Волинській області дедалі частіше встановлюються випадки незаконної діяльності на землях дорожнього господарства.

На прилеглих до автошляхів земельних ділянках інтенсивно проводяться будівельно-монтажні роботи при зведенні як житлових будинків і господарських будівель, так і споруд комерційного призначення – об’єктів дорожнього сервісу, складських приміщень, торговельних закладів та ін.

При цьому власники земельних ділянок, порушуючи вимоги чинного законодавства, організовують в смузі відводу автодоріг заїзди/виїзди, як постійні так і тимчасові, а також стихійні майданчики відстою автотранспорту без попереднього погодження зі Службою автомобільних доріг у Волинській області та отримання відповідної дозвільної документації. Більшість таких заїздів/виїздів не мають твердого покриття і не позначені відповідними дорожніми знаками, в тому числі попереджувальними, що негативно впливає на безпеку дорожнього руху.

На поданих фото лише окремі приклади такого самоуправства в смузі відведення  автошляхів М-19 у с.Липини та Н-17 у с.Гірка Полонка.

Неодноразові наші звернення до власників таких земельних ділянок, органів місцевого самоврядування, на території яких мають місце такі порушення, а також в поліцію, наразі не принесли бажаних результатів.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про автомобільні дороги» будівництво споруд, об'єктів дорожнього сервісу, автозаправних станцій, прокладення інженерних мереж та виконання інших робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюються згідно з дозволом органів державного управління автомобільними дорогами та за попереднім погодженням з відповідними підрозділами Національної поліції в порядку, передбаченому законодавством України.

Звертаємось до всіх юридичних і фізичних осіб, які проводять самовільну діяльність в смузі відведення автошляхів державного значення області з вимогою до 25 жовтня надати в Службу автомобільних доріг у Волинській області (м.Луцьк, вул.Рівненська, 52 б, тел.(0332) 78 54 72) погоджений з Департаментом національної поліції України «Проєкт організації дорожнього руху». У випадку його відсутності – призупинити будь-яку діяльність на землях дорожнього господарства до часу врегулювання цього питання у встановленому законодавством порядку.

Водночас ПОПЕРЕДЖАЄМО, що з метою належного експлуатаційного утримання автошляхів та забезпечення безпеки дорожнього руху, починаючи з  1 листопада 2021 року в смузі відведення автомобільних шляхів державного значення будуть розпочаті роботи з відновлення кюветів з проведенням демонтажу заїздів/виїздів та інших об’єктів, влаштованих в придорожній смузі без наявності погодженої в установленому порядку схеми ОДР.