УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Волинській області

» Прес-центр » новини » Влаштовуємо систему зважування в русі WiM на автошляху М-07

Влаштовуємо систему зважування в русі WiM на автошляху М-07

Неконтрольований рух перевантажених транспортних засобів – одна з основних причин інтенсивної руйнації автомобільних шляхів. Щоб запобігти неправильній експлуатації доріг по всій Україні, та на Волині зокрема, встановлюються сучасні комплекси автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion (“Зважування у русі”) – WiM.

Таку систему облаштовуємо на міжнародному автошляху М-07 Київ – Ковель – Ягодин (на м.Люблін) неподалік перехрещення з дорогою Р-14.

На 200-метровій ділянці, де буде встановлено майданчик WiM, відновили дорожнє покриття, влаштувавши два шари асфальтобетонного покриття.

Приступили до підготовчих робіт по монтажу рамної конструкції.

Виконавець робіт – ТОВ «СЕА Електротехніка» на замовлення Служби автомобільних доріг у Волинській області.

Комплекс WiM вже змонтовано на автошляху М-19 Доманове   (на  м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест) неподалік села Копачівка та поблизу села Заріччя на дорозі Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква. Виготовляємо проєктну документацію на встановлення WiM-комплексу на дорозі Р-14 Луцьк – Ківерці – Маневичі – Любешів – Дольськ перед селищем Колки.

Система зважування в русі WiM – це розумна система збирання інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами: дату та час проїзду, температуру навколишнього повітря та дорожнього покриття, смугу та напрямок руху, швидкість руху та державний номерний знак, габаритні розміри, відстань між осями, загальну масу та її розподіл по осях.

Основа роботи WiM – це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збирається уся основна інформація, яка потім передається в програмний центр обробки інформації. За структурою, майданчик є своєрідним апаратним комплексом, який складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів.

Система зважування в русі WiM – ефективний інструмент прямого стягнення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм. На сьогодні вона працює в тестовому режимі, а усі дані з доріг передаються до Укртрансбезпеки.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2021 року запроваджується адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою засобів фото- й кінозйомки, відеозапису, серед іншого, в автоматичному режимі.

Тож вже цієї осені незаконослухняним перевізникам почнуть надходити штрафи, зафіксовані системами зважування в русі WiM.